Stare gry nie umierają nigdy...

Nostalgia za starymi grami


#1 2010-11-08 10:57:05

Hit by pixel

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 523
Punktów :   

Z serii: wiadomości negatywne

http://gry.onet.pl/2232415,,Nowe_gry_z_ … omosc.html

Otóż to, nowe gry to sprawdzone schematy oparte na sprawdzonych bohaterach (z ciągle kontynuowanych serii filmowych). Zaniknęła już w ogóle chęć tworzenia gier nowych w formule i pomyśle, oryginalnych...

Offline

 

#2 2010-11-08 11:20:47

 8-bit_dweller

Moderator

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 170

Re: Z serii: wiadomości negatywne

Ah, już lepiej nic nie mów.

Kupiłem ostatnio nowego CD-Actiona i szczęka mi odpadła jak przeczytałem, że najnowsza odsłona Medal of Honor będzie się nazywała właśnie "Medal of Honor" (bez numerka, podtytułu, niczego), a popularna konsolówka atakująca PCty znana pod nazwą Devil May Cry doczeka się resetu serii pod tym samym tytułem (najnowsza odsłona, czyli "Devil May Cry (1)" z nowym, nieciekawie wyglądającym bohaterem)...

Już nie wspomnę o porażce takiej jak Fallout: New Vegas, który "przywraca nas do klimatów oryginalnej serii" poprzez fakt, że jest to Fallout 3 na terenach znanych z pierwszych dwóch części, z bohaterem nawet nie wiadomo czy powiązanym z Kryptą 13...

Nawet Castlevania doczeka się N-tnastej odsłony (Castlevania: Lords of Shadow), oczywiście w pełnym 3D, pomijając fakt, że taki zabieg zawczasu na konsoli Nintendo 64 okazał się w praktyce bardzo kiepskim pomysłem...

Offline

 

#3 2010-11-08 19:05:26

Hit by pixel

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 523
Punktów :   

Re: Z serii: wiadomości negatywne

Kwintesencja znaleziona w sieci:

Oh, there are enough people who want intellectually challenging games, but there are more people who just want to move little colorful figures around.

There is a snarky saying about television that might apply to computer games now. See, in the beginning, clever people made television for other clever people. Then, the bosses realized that there were more non-clever people than clever people, so the clever people began making television for non-clever people. After a while, the clever people got disgusted with that and left for other things. Now we have non-clever people making television for other non-clever people -- a world in which Firefly and Veronica Mars get cancelled, and (with the possible exception of Fringe) most of everything is simply mindless trash.

For a long time, computer games were made by clever people for clever people. My feeling is that we are now entering the phase where clever people are making games for non-clever people -- where mindless console games and FarmVille are the norm, and complex PC/Mac games such as Civ IV are rare and far apart.

If you think this is bad, wait for phase three.

Offline

 

#4 2010-11-08 20:46:39

Hit by pixel

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 523
Punktów :   

Re: Z serii: wiadomości negatywne

Offline

 

#5 2010-11-09 21:25:59

 8-bit_dweller

Moderator

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 170

Re: Z serii: wiadomości negatywne

http://www.cdaction.pl/news-15853/jagge … rach-.html

Zostawię to tutaj... bez komentarza.

Offline

 

#6 2010-11-10 07:22:42

 Amigos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-29
Posty: 78
Punktów :   

Re: Z serii: wiadomości negatywne

Co do FPSów to trudno mi się wypowiadać na temat innych pozycji wydawanych dzisiaj, bo nie jestem jakimś wielkim fanem tego gatunku, ale np. taki S.T.A.L.K.E.R. jest grą w mojej opinii bardzo dobrą, w którą sam się wciągnąłem, a więc powstają jeszcze dobre FPSy. Ale może po prostu miałem szczęście, że trafiłem akurat na dobrą produkcję. Co do tego Jagged Alliance to zastanawia mnie, czym jest ten system Plan&Go, bo chyba nigdy się z tym nie spotkałem. Jakby nie było, to zawsze twierdziłem, że gier turowych jest za mało, a teraz nawet te nieliczne turówki są przerabiane. Niedługo powstanie HOMM7 - jako gra akcji, w której wcielimy się w rycerza i frunąc na gryfie będziemy kosić mieczem smoki...

Offline

 

#7 2010-11-10 20:32:47

 8-bit_dweller

Moderator

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 170

Re: Z serii: wiadomości negatywne

Żeby nie zakłócić porządku serii M&M to wspomniane HOMM7 nazwali by prędzej zgodnie z dzisiejszą modą "Crusader of M&M 2: Unchained (lub coś w tym stylu) Edition".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.najbud4.pun.pl www.weldenvarden.pun.pl www.copernicus.pun.pl www.totem.pun.pl www.paganlodz.pun.pl