Stare gry nie umierają nigdy...

Nostalgia za starymi grami


  • Index
  •  » Idea
  •  » Inicjatywa (maszerujmy raźno w tył)

#1 2010-04-17 13:06:37

Hit by pixel

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 523
Punktów :   

Inicjatywa (maszerujmy raźno w tył)

Lata temu klepałem w gry na ośmiobitowym Spectrum 48. Nie miałem potem żadnych stanów pośrednich (choć plany były), trafił mi się IBM XT 286 i tak zaczęła się moja przygoda z komputerami na nowo. Przez pewien czas miałem miałem ostry zapłon na coraz co bardziej ociekające grafiką i efektami gry by po ponad dekadzie stwierdzić: nie o to w tym biega. Zaczęły mnie nużyć tępe strzelanko-nawalanki z ultrahiperturbo odwzorowaniem rzeczywistości, drażnić oparte na tym samym schemacie RTS-y, denerwowało wymieranie tekstowych przygodówek, turowych strategii i tego wszystkiego co powodowało, że chętnie odpalałem komp. Stąd pomysł by zebrać grono ludzi, którzy doceniają klimat tzw. STARYCH GIER. Zapraszam!

http://c64vsspectrum.com/spectrum48k_jpg.jpg

Forum generalnie ma zajmować się oldskulowymi grami, ich remake'ami oraz tworzonymi współcześnie grami nawiązującymi do takowych klimatów...

Offline

 

#2 2010-04-19 12:57:10

 8-bit_dweller

Moderator

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 170

Re: Inicjatywa (maszerujmy raźno w tył)

Dlatego jeśli wspominasz dobrze lata swojego dzieciństwa z grami na Spectruma/Amigę/Commodore'a/DOSa bądź inny sprzęt klasy PC wbijaj LPM w link "Rejestracja" i przyłącz się do uzupełniania forum o wątki z twoimi ulubionymi starymi grami/remake'ami, których aktualnie po większym przeszperaniu forum nie dostrzegłeś, zaopatrując je w ciekawy opis, odpowiednie screeny i ew. link do DOWNLOADu.

Jeśli jednak nie widzi ci się tworzenie wątków, zawsze możesz podzielić się wrażeniami związanymi z danymi grami w aktualnie obecnych na forum wątkach pisząc standardowo posty.

Ostatnio edytowany przez 8-bit_dweller (2013-10-09 08:25:48)

Offline

 
  • Index
  •  » Idea
  •  » Inicjatywa (maszerujmy raźno w tył)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stowarzyszeniexxx.pun.pl www.matin.pun.pl www.vstransmys.pun.pl www.duchy-zjawy.pun.pl www.narutoreal.pun.pl